Slide-3 Slide-2
 
 
 
 
 

    Zdalne nauczanie w Szkole Podstawowej  w Zaborowie krok po kroku.

 

Informacje dla rodziców:


• Zdalne nauczanie rozpoczynamy od środy 25 marca b.r.
• Co jest potrzebne do uczestnictwa w zdalnym nauczaniu? -  Komputer lub telefon, aktywne konta ucznia na e-dzienniku, aktywne konto pocztowe. Przyda się konto w programie Discord (na komputer lub telefon). Najważniejsze są dobre chęci i sam uczeń. Ważna jest współpraca rodziców.
• Lekcje odbywają się wg. planu lekcji zamieszczonego na e-dzienniku. Jest to zwykły plan lekcji tak jak w szkole. Każda lekcja rozpoczyna się zgodnie z planem ale jej przebieg i długość trwania reguluje nauczyciel prowadzący. Zajęcia zaznaczone kolorem , to praca samodzielna ucznia, w tym odroczona. Nauczyciel w tym czasie jest do dyspozycji ucznia lub rodzica, udziela konsultacji, jeżeli jest taka potrzeba.
• Zdalne nauczanie obejmuje zajęcia obowiązkowe, w tym rewalidację dla uczniów z niej korzystających.
• Ważne !!!!! Przerwy w lekcjach trwają tak długo i w takim czasie jak przerwy w szkole.
• No to zaczynamy krok po kroku. Rodzicu :
Krok 1 : Zadbaj o to, by Twoje dziecko punktualnie rozpoczynało pracę z nauczycielami.
Krok 2 : Zadbaj o to, żeby dziecko miało miejsce gdzie nikt mu nie będzie przeszkadzał. Jeśli możesz dopilnuj, aby dziecko przygotowało wcześniej potrzebne przybory, zeszyty i podręczniki.
Krok 3: Zadbaj o to, by dziecko posiadało aktywne konto na e-dzienniku. Ono jest niezbędne do uczestniczenia w lekcji.
Krok 4 : Wszystkie zadania i instrukcje będą podawane poprzez e-dziennik w zakładce Zaplanuj lekcje ( zakładki: zasoby lekcji, notatki, zadania domowe, przypominajka, terminarz klasy). Te zadania będą widoczne dla ucznia, rodzica, nauczyciela i dyrektora szkoły.
• Jeśli twoje dziecko będzie miało problem z wykonaniem zadań, czy będzie potrzebować dodatkowych informacji nie martw się. Nauczyciele chętnie mu pomogą. Każdy z nich będzie dostępny do indywidualnych konsultacji wg. podanego harmonogramu. Kontaktuj się z nauczycielami indywidualnie również i Ty w razie jakichkolwiek wątpliwości.
• W trakcie nauczania zdalnego będziemy się starać przestrzegać zasady, żeby dziecko nie korzystało z komputera więcej niż: maksymalny czas pracy bezpośrednio przed monitorem komputera klasy I-III do 40 minut, klasy IV- VI do 60 minut, w kl. VII – VIII do 90 minut dziennie, zgodnie zasadami higieny pracy.
• Pamiętaj, że w szkole jest dostępny pedagog p. Arkadiusz Sadowski (środa: godz. od 8: do 12:30) pedagog_naruszewo@wp.pl, tel. 571520 536 ,lub Messenger. Do niego możesz zwracać się zawsze jeśli potrzebujesz pomocy lub dodatkowych informacji.
• Wszyscy staramy się jak najlepiej wykonać postawione przed nami zadanie. Jest to dla nas wszystkich coś nowego. Nie irytuj się jeśli coś się nie uda, zgłaszaj problemy i swoje uwagi – Twoje zdanie jest dla nas ważne.
• To jest trudny czas, w którym najważniejsze jest zdrowie. #zostanwdomu

Informacja uzupełniająca dotycząca programu Discord

Aplikacja ta powinna sprawić, że nauka trochę bardziej będzie przypominała pracę jaką dzieci znają ze szkoły. W trakcie spotkań z nauczycielami na żywo dzieci będą  mogły słuchać komentarza nauczyciela i na bieżąco zadawać pytania, rozmawiać z nauczycielem, pracować w grupie lub parach.
Nie wszyscy mają dostęp do takich środków jak komputer, nielimitowany Internet, itp…. dlatego wszelkie zadania do wykonania przez uczniów i instrukcje będą zapisywane w zakładce: Zaplanuj lekcje ( zakładki: zasoby lekcji, notatki, zadania domowe, przypominajka, terminarz klasy) . Tego rodzaju zajęcia w ogromnym stopniu mogą pomóc uczniom w zrozumieniu NOWEGO materiału, a od jutra (środa -już będziemy taki wprowadzać) dlatego gorąco namawiamy do umożliwienia uczniom uczestnictwa w zajęciach on-line.
Jeżeli nie ma możliwości korzystania z komputera, półśrodkiem może być telefon. Spotkania takie będą się odbywały w czasie zajęć wynikających z planu lekcji.

Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę z Państwa strony.
Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zaborowie